בית חרושת לזכרונות

בית חרושת לזכרונות

אתה בשירותים של מסיבת אייטיז ובחוץ הפט שופ בויז שרים When I look back upon my life ואתה לא בגיל המתאים אבל שתית מספיק בשביל להרהר בזה לרגע

*

יש לי הישגים משמעותיים בעבודה שתרמו רבות לחברה (בדולרים) ולא היו מתממשים אם הייתי מחלק את זמני בין המשימות שלי לאחריות לביצועי הצוות. יש מהנדסי פיתוח נחמדים, מנוסים ומבוגרים ממני, גם בצוות שלי – אבל מקבלי ההחלטות סבורים שאני טוב יותר. רק שנה ועשרה חודשים חלפו מתום הלימודים והחברה כולה מבקשת לקדם אותי לתפקיד ראש צוות. זה מוקדם לי מדי ואני נהנה מדי כרגע מכדי לשנות משהו בחיי המקצועיים. אבל מאי וחברי אמת אחרים שכנעו אותי שהמובן מאליו הוא גם הנכון (האם חבר אמת נבדל מחבר רגיל ביכולת שלו להסביר את המובן מאליו?), אז הסכמתי (וביקשתי הרבה כסף). אני מאוד רוצה לכתוב עכשיו על הסטודנט המתוסכל שהייתי, על המהנדס-עטור-הבונוסים-שצריך-לתאם-איתו-פגישה שנהייתי ועל הביקורת העצמית המוגזמת שלי שהמציאות מסרבת להתיישר איתה, אבל על כל אלו כבר כתבתי בצורה כזאת או אחרת.

"אני נהנת מהשגרה, מהמחשבה שיש לי סדר ויציבות, ועדיין אני מקנאה באנשי הדרך על זה שהם מקבלים אותה באהבה."

ואולי מאי כתבה את זה גם עלי.

*

גל גדול למדי הופך אותי. זאת בוודאי לא הפעם הראשונה, אבל הגל המסויים הזה מצליח לשלוח את ה-GoPro למצולות. למצלמה הבאה אני לא אשכח לחבר מצוף וחוט אבטחה.

*

אני מצביע על נקודה אקראית במדבר שלצד הדרך ואומר למאי: "כאן הייתי בונה את הבית שלנו". היא מכילה את זה חרף השורשים הצפון-תל-אביביים כי היא אוהבת אותי ומשום שעמוק בתוכה המרחק מהעיר, אפילו אם הוא קונספטואלי בלבד ולא גיאוגרפי, מקסים אותה.

סיפרתי לה לאחרונה שאני לא מתחרט על עשרות הדייטים ומערכות היחסים שהיו – ואלו שהיו כמעט – בעבר שהסתיים לפני חמישה חודשים כי בזכותם ברור לי כשמש ביום בהיר שהיא החצי השני הטוב ביותר שיכולתי לבקש לעצמי.

*

 

3 תגובות על “בית חרושת לזכרונות

 1. העניין הוא כזה – חבר שהוא לא חבר אמת לא בהכרח רוצה בטובתך, או כפי שמשפט ידוע אומר: ״בכל פעם שחבר שלי מצליח, משהו קטן בתוכי מת״, מתבסס על צרות עין.
  לא סתם נבחרת. זה בסדר גם לטפוח לעצמך על השכם ולהגיד שאתה טוב מספיק בשביל להיות במקום הזה.

  1. אני מקווה שחבר כזה לא יהיה חבר בכלל.
   ללא קשר למידת ההתאמה שלי, יש אנשים שבעיני ראויים ושהיו מקבלים את הקידום הזה עם הרבה פחות לבטים. זה היה הופך את הסיטואציה לפשוטה יותר. [אבל מה הכיף בזה :)]

   1. יש מקומות בהם "אין ברירה" להיות חברים של כולם (כמו מקום עבודה למשל), או במילים אחרות: פוליטיקה, למטרת שמירת שלום עבודה (על משקל שמירה על שלום בית).
    יש אנשים שנהנים ממה שהם עושים והם לא רואים סיבה להחליף או לשנות משהו, כי למה להחליף משהו שהוא כבר עכשיו טוב? מצד שני, החלפה או שינוי לא סותרים את זה שיכול להיות עוד טוב, אחר. האם זה טוב יותר או טוב פחות? הזמן יגיד, אבל כפי שאמרתי לך לא מזמן – עד שלא מנסים, לא יודעים. לרדת במדרגות זה יותר קל מלעלות בהן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.