מפות

מפות

התודעה שלי עדיין מסתגלת.

אני יודע שחלמתי שמאי עוזבת אותי בגלל שידעתי קשרים בעייתים מאוד והיא, בייחודיותה, גורמת לטוב שמרגיש לתת-המודע שלי טוב מדי. אני מעריך בזהירות חוסרים נפשיים אחרים שהתמלאו ומאוויים חומריים שהתגשמו, שהיו שם לפני שנתיים, שמא מחר מישהו יחזיר את הגלגל לאחור בבת אחת.

פוסטים ישנים מעוררים בי תחושה דומה לזאת שהתעוררה בי כשמצאתי לוח מתכת חלוד באמצע המדבר בלילה, שסימן שהגעתי לנקודה שכיוונתי אליה. כי בגלגול אחר, כשהייתי בקורס קצינים, התפעמתי מהיכולת לשים את האצבע על כל נקודה במפה ולהגיד: "לשם אני רוצה להגיע". דמיינתי את כל הרכסים והוואדיות שהצטיירו מהקווים שבמפה, שידעתי שאצטרך לחצות עם משא כבד על הגב, ובכל זאת, בסוף הגעתי. היכולת הזאת להצביע על נקודה מטאפורית ולהגיד: "לשם אני אגיע" היא כנראה מהשיעורים החשובים ביותר שאפשר ללמד מישהו.

 

 

2 תגובות על “מפות

  1. אתה יודע את זה, אבל עדיין רציתי לומר: אני לא מתכוונת ללכת. גרמת לי למצוא את כל הסיבות להשאר וזה למרות שבהתחלה זה הפחיד אותי, הרי שבעברי היו גם קשרים בעייתיים.

    1. כתבתי פעם – "אנחנו סך כל האנשים שהכרנו". אז אנחנו צוברים מטענים רגשיים, גם ממקרים פחות טובים, והיכולת להתמודד איתם חשובה בהחלט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.